جهان

بهمن ۱۴۰۲ از نیمه گذشته

  • یک هفته ای هست که اپل ویژن پرو در دسترس عموم قرار گرفت.
  • بیش از دو ماه از معرفی چت جی پی تی گذشته
  • گوگل بارد هم پس از تغییراتی در بهمن ۱۴۰۲ تبدیل شد به گوگل جمینی.

ما

  • هر یک دلار آمریکا در کشور ما حدود ۵۵۰،۰۰۰ ریال است.
  • به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد سفره مردم ایران هر سال ۳۷٪ کوچکتر می شود.
  • تورم نقطه به نقطه بهمن ماه ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته همین موقع به ۵۳.۴٪‌رسیده

توهین به مقدسات

تو همین روزها که جهان و ما در جریانیم، مسعود که مدیرعامل یک فروشگاه اینترنتی تو ایرانه، ساعت ۶ صبح بلند میشه تا روزش رو شروع کنه.

وقتی بعد از کارهای شخصی به شبکه های خبری مراجعه میکنه متوجه میشه که دادستانی تهران علیه شرکتش اعلام جرم کرده! جرمش چیه توهین به مقدسات.

خیلی زود متوجه میشه نه تنها علیه شون اعلام جرم شده بلکه دور تا دور ساختمون شرکت که کارمندها و مردم عبور و مرور می کنند هم، کلی شعار ترسناک نوشته شده! شعارهای روی دیوار شرکت

خیلی زود برای شناسایی و جلوگیری از تعارض های حقوقی بیشتر، جلسه هایی با هیئت مدیره، حقوقی و روابط عمومی شرکت ترتیب میده تا برای مشکلات ایجاد شده راه حلی پیدا کنند.

در عین حال سعی می کنند تا با استفاده از ارتباطاتی که در بدنه حکومت دارند، به شکلی روند پرونده و افراد پشت ماجرا رو شناسایی کنند تا در صورت امکان شرایط مذاکره فراهم بشه.

همه این اتفاقات در شرایطی میافته که شرکت در همه ماه های گذشته بخاطر انواع موضوع های قیمت گذاری، موجودی کالا و مغایرت ها و … از طرف حکومت تحت فشار بوده. چرا که حکومت فکر میکنه که تنها علت گرانی و تورم، قیمت هایی هستند که تو این سایت ثبت شده و همه کالاهای بازار تو این سایت در گردش هستند.

زمان و انرژی ما که می بایست صرف ساختن می شد، صرف چرخیدن تو راهروهای دادستانی و ارگانهای دولتی تهران بدنبال یه گوش شنوا گشتن، ترس کارمندهای شرکت از تهدیدها رو مدیریت کردن، بیانیه دادن و دنبال آشنا بودن میشه.

شاید اگر انرژی ما صرف اینا نمی شد، به جهان نمی رسیدیم! اما دلخوش بودیم که تلاشمون رو درست انجام دادیم.

در دنیای ما

  • کاش نعمت ها و نشانه های خدا مقدس بود و هدر دادنشون توهین به مقدسات.
  • و کاش دزدیدن منابع ملی و هدر دادن زمان و انرژی این همه آدمی که تلف میشه هم توهین به مقدسات.

جزییات این داستان واقعی نیست و تنها برداشت های من از اتفاقاتی است که احتمالا افتاده. هدفم توجه به تمرکز و اولویت بندی است. در هر سیستمی عدم تمرکز و اولویت بندی نادرست موجب از دست رفتن منابع میشه، انگار همه به تماشا نشستیم تا همه منابع این خاک از دست بره.